Serce włoskiej kuchni w Siesta Trattoria

Lubię dobrze zjeść w miłej atmosferze… Niestety mam wrażenie, że mimo, iż mamy tyle restauracji we Wrocławiu, to nie ma gdzie pójść. Lubię miejsca, które zachwycają pod każdym względem, a takich jest mało. Często jemy z rodziną poza domem i nie zadowalamy się „byle czym”.
Wczoraj całkowicie niespodziewanie trafiliśmy do włoskiej restauracji Siesta Trattoria.
Dla mnie nie liczy się tylko pierwsze wrażenie, ale każde kolejne.
Przywitała nas przesympatyczna młoda dziewczyna. Widząc, że jesteśmy z dzieckiem, z radością i szczerym uśmiechem zaprosiła nas na drugą stronę lokalu, gdzie znajdował się kącik dla dzieci. Podała nam kartę i z niesamowitym obyciem opowiedziała nam o daniach z poza menu. Idealnie je zareklamowała zwracając uwagę na niemal każdy składnik zawarty w danej potrawie. Odpowiadała w interesujący sposób na każde pytanie i widać było, że wie o czym mówi i co proponuje. Umiała doradzić i pomóc nam w wyborze. Ciepły uśmiech nie schodził z Jej twarzy.
Czekając na zamówienie, mieliśmy chwilę na przyjrzenie się temu miejscu.
Mała kameralna restauracja na osiedlowym blokowisku dodawała uroku tej okolicy.
Owocowe drzewka, rozmaryn na każdym stoliku i ciepłe światło prezentowały się ciekawie i oryginalnie.
Siedzieliśmy na zewnątrz w małym ogródku, ze względu na chłodny wietrzyk okryci czerwonymi kocykami. Płomień świec na stole i rozchodzący się zapach przypraw wprowadzał w miły nastrój.
Szybko otrzymaliśmy zamówione potrawy. Ładnie i apetycznie przyozdobione, bez przesadyzmu. Porcje ani za duże, ani za małe – takie w sam raz. Nie zawiedliśmy się na ich smaku, wręcz przeciwnie…byliśmy zachwyceni. Każdy z nas miał co innego i zgodnie stwierdziliśmy, że takiego miejsca właśnie nam brakowało. Takiego miejsca szukaliśmy.
Ceny również nas miło zaskoczyły. Doszłam do wniosku, że patrząc na miejsce, jedzenie, klimat i obsługę to są one stosunkowo niskie.
Co jeszcze mnie zachwyciło? Po zjedzeniu podeszła do nas uśmiechnięta Pani z pytaniem czy nam smakowało? Okazało się, że była to właścicielka. Wspaniała osoba. Polka, która mieszkała prawie całe życie we Włoszech. Przywiozła do nas miłość do włoskiej kuchni i razem z włoskim kucharzem tworzy niepowtarzalne i ciekawe potrawy.
Rozmawiała z nami dłuższą chwilę. Bardzo mi się to podobało. Zainteresowanie klientem, jego odczuciami było takie naturalne i szczere.
Niesamowite miejsce. Czuliśmy się tam jak w domu i to ze względu na to, jak zostaliśmy przyjęci. Od początku do końca z pełną sympatią. Widać, że osoby, które tam pracują robią to z pasją i znają się na tym. Pełen profesjonalizm urzekł nas i już wiemy, że będziemy tam stałymi bywalcami.
Siesta Trattoria to miejsce, które porywa i kradnie serce. Tu jest dopracowany każdy detal i szczegół.
Mimo, że byliśmy tam we wtorek to lokal był pełen ludzi. Świadczy to tylko o tym, że tam po prostu chce się być. Być i trwać. Śmiech, smak, aromat i dusza tego miejsca porywa.
Idealnie się sprawdzi na romantyczną kolację, rodzinny obiad czy spotkanie ze znajomymi.
Spokojnie i kulturalnie, ale jednocześnie swobodnie i wesoło.
Muszę Wam powiedzieć, że według mnie ten właśnie lokal wysuwa się na czołówkę miejsc, które są warte polecenia. Siesta Trattoria – o tym miejscu się nie zapomina. Dziękuję!

Zachęcam Was do odwiedzenia tego magicznego miejsca.
Dajcie się ponieść klimatowi, który przenosi nas i nasze zmysły do małej włoskiej restauracyjki pełnej słońca, które z każdą chwilą wypełnia nas swoim ciepłem wywołując radość i odprężenie.

Siesta Trattoria
ul. Śliczna 22a
Wrocław

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s